20.srpna 2011 Lhotka pod Ondřejníkem: „Sochovky“

Sraz dětí v 9:30hod u OÚ Kozlovice, pak odjezd svozovým autobusem do Lhotky. Dopoledne proběhne prostorová zkouška v areálu slavností. Po obědě se děti zúčastní tradičního průvodu krojovaných od OÚ Lhotka – od pamětní desky V. Sochy. Pak DFS Valášek vystoupí s pásmem Polečko v dětském pořadu: Naše děti (od 14:30hod).

20. srpna 2011 se ve Lhotce uskuteční XVII. ročník Sochových národopisných slavností, které se konají na počest Vincence Sochy, někdejšího ředitele místní školy, zakladatele folklorního souboru Pilky a především sběratele lidových písní a tanců okolo hory Ondřejník.

Program bude jako tradičně zahájen ve 13.30 setkáním všech účinkujících u pamětní desky Vincence Sochy a následným průvodem do areálu slavností. Od odpoledních až do večerních hodin se v pěti pořadech představí na patnáct dětských i dospělých folklorních souborů a cimbálových muzik z Moravy, Čech a Slovenska. Úvodní dětský pořad bude patřit souborům Valášek, Malý Grunik, Vizovjanek, Kopaničiarek a Sihelček (SR). V následujících třech pořadech dospělých souborů vystoupí Valašský vojvoda, Pilky, Grunik, Ostravica, Ondřejnica, Ševčík, CM J. Pustky a CM Vojtek. Závěrečný večerní pořad bude patřit souborům Kohoutek a Mladosť (SR). Po skončení programu bude pokračovat zábava lidovou veselicí s muzikami zúčastněných souborů.

Slavnosti se odehrávají v příjemném prostředí přírodního areálu u školy. Vedle pestrého programu a milé atmosféry budou pro návštěvníky lákadlem i nejrůznější speciality domácí kuchyně.

V neděli 21.8.2011 se v místním kostele bude konat mše za Vincence Sochu.

 

http://www.obec-lhotka.eu/obec-lhotka-sochovy-narodopisne-slavnosti-2011/

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *