Sára Kokešová z kozlovického Valášku zazpívala na Slovensku


Dne 8.10.2011 proběhl slavnostní koncert „Slávik-Zpěváček 2011“ v Domě umění v Piešťanech. Mezi interprety lidových písní, vítězů národních soutěží Slovenské a České republiky za rok 2011, se představila Sára Kokešová z Kozlovic – stříbrný Zpěváček ČR 2011. Sára zazpívala píseň Mamičko, mamičko za doprovodu BROLNu – Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů s primášem Františkem Černým. Závěrečné číslo programu – slovenská lidová píseň Tancuj, tancuj, vykrúcaj… v podání všech účinkujících (viz. foto Jiří Janda) byla symbolickým spojovacím můstkem mezi dětskými zpěváky obou národních soutěží.

Sobotní koncert měl obrovský úspěch – viz. článek :

http://www.folklornisdruzeni.cz/slovensti-slavici-a-cesti-zpevacci-zarili-v-dome-umeni-v-piestanech

…“ Nadšení publika z celého koncertu nebralo konce, čas jakoby se na dlouhé minuty zastavil a dopřával všem bez rozdílu vychutnávat neopakovatelnou krásu okamžiku, generovanou úžasnými pěveckými a hudebními výkony Anny Lukáčové z Ružomberka (Zvláštní Cena Petra Dvorského 2011), Terezie Podhradské z Povážské Bystrice (Stříbrný Slávik Slovenska 2011), Paulíny Šolcové z Bratislavy (Zlatý Slávik Slovenska 2011), Daniely Holomančinové z Vranova nad Topľou (Zlatý Slávik Slovenska 2011), Andrejky Sokoĺákové z Kamienky (Zlatý Slávik Slovenska 2011), Michala Serediče, ml. z Čeladice (první Zorničkin Slávik 1991), Rudolfa Patrnčiaka z Těrchové (finalista Zorničkinho Slávika 1995), Sáry Kokešové z Kozlovic (Stříbrný Zpěváček 2011), Terezy Kachlové z Bohumína (Bronzový Zpěváček 2011), Patrika Hradeckého z Domažlic (Stříbrný Zpěváček 2011), Lucie Rybníkářové z Hluku (Zlatý Zpěváček 2011) a Kamily Šošovičkové z Lužic u Hodonína (Zlatý Zpěváček 2010), resp. Cataliny Alexa z rumunské Konstanty.“…

V minulém – rušném – týdnu se také Sára zúčastnila regionální pěvecké soutěže Talent 2011 ve Frýdku-Místku, kde se umístila na krásném druhém místě s písní od Dary Rolins – Čo o mne vieš. Dodatečně gratulujeme ke skvělým pěveckým úspěchům a těšíme se na další Sářino vystoupení v Kozlovicích.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *